چه غذاهایی بخوریم تا بهتر بخوابیم؟

چه غذاهایی بخوریم تا بهتر بخوابیم؟

چه غذاهایی بخوریم تا بهتر بخوابیم؟ اگر بتوانید پیدا کنید غذاهایی که به شما کمک می‌کنند تا خواب خوبی داشته باشید و آنهایی که باعث بدخوابی شما می‌شوند، خواب خوبی در انتظار شما خواهد بود. خواب نیروبخش مهمی است، اما وقتی درد مزمن دارید اهمیتش بیشتر هم می‌شود. با تنظیم رژیم غذایی و عادات غذایی خود راحت تر استراحت ‌کنید.
اگر از این پهلو به آن پهلو می‌شوید و خوابیدن برایتان سخت است، کمی غذا در معده شما ممکن است کمک کند. پرخوری نکنید. یک وعده غذایی سنگین سیستم گوارشی شما را درگیر می‌کند و باعث می‌شود راحت نباشید و نتوانید استراحت تسکین‌دهنده داشته باشید. میان وعده را کوچک نگه دارید و حتما آن را یک ساعت قبل از خواب تمام کنید.

لالایی کربوهیدرات‌ها

شب‌ها وقتی که خوابتان نمی‌آمد، یک میان وعده بخورید. دسته‌ای از کربوهیدرات‌ها و لبنیات مانند لالایی شما را می‌خوابانند. غذای مناسب می‌تواند به خواب راحت کمک کند. مثلا این غذاها را امتحان کنید: کراکر با پنیر، نان با شیر و مخلوط غلات با ماست.

کافئین پنهان

می‌دانید که یک فنجان قهوه هنگام عصر ممکن است خوابتان را به هم بزند. اما منابع کافئینی که خیلی واضح نیستند را نیز فراموش نکنید، مانند: شکلات، کاکائو، نوشابه، قهوه بدون کافئین، چای.
حتی مقادیر کمی کافئین در شکلات و نوشیدنی‌های بدون کافئین می‌توانند شما را بیدار نگه دارند. برای خواب بهتر، ۴ تا ۶ ساعت قبل از خواب تمام مواد کافئین‌دار را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
الکل یکی از همان مواردی است که شما را دچار بدخوابی می‌کند؛ ممکن است سریعتر خوابتان ببرد، اما بعداً برعکس می‌شود. چندین بار از خواب بیدار شدن، از این پهلو به آن پهلو شدن، تعریق شبانه و کابوس از عوارض نوشیدن الکل قبل از خواب است. برای داشتن خواب خوب شبانه، عاقلانه است که از مصرف الکل بپرهیزید.

با غذاهای ادویه‌دار خواب در کار نیست

مراقب غذاهای سنگین و پرادویه باشید. اگر با شکم پر دراز بکشید، ممکن است احساس راحتی نکنید. سیستم گوارشی شما هنگام خواب آرام کار می‌کند و ممکن است باعث بی‌خوابی ناشی از سوزش قلب شود. مطمئن شوید وعده اصلی خود را حداقل ۴ ساعت قبل از خواب بخورید.