پاک کردن لکه چسب نواری از روی اجسام

با لکه های چسب خدا حافظی کنید!

پاک کردن لکه چسب نواری
تصویر

چگونگی پاک کردن لکه چسب نواری

پاک کردن لکه چسب نواری : حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده که زمان استفاده از چسب های مختلف مقداری از آن روی لباس، فرش، میز کار و… بریزد و به سختی پاک شود(یا اصلا پاک نشود). اما به روش هایی که ما در ادامه برای از بین بردن لکه های چسب بیان خواهیم کرد، به راحتی می توانید لکه چسب نواری را از سطوح مختلف پاک نمایید.

ترفندهای موثر برای از بین بردن جای چسب

  • استفاده از سرکه برای از بین بردن جای چسب نواری روی لباس :این روش از بین بردن جای چسب برای انواع سطوح مناسب می باشد. مقداری پنبه یا یک تکه پارچه تمیز را به سرکه آغشته کرده و روی لکه چسب قرار دهید. اگر لکه مورد نظر خیلی قوی نیست زمان زیادی برای گذاشتن سرکه روی آن لازم نمی باشد. اما اگر لکه چسب حاصل از چسب های قوی مانند آکواریوم باشد، این کار نیاز به زمان بیشتری دارد.

  • اتوبخار برای پاک كردن اثر چسب نواری : این روش بیشتر برای سطوح پارچه ای مناسب می باشد. یک تکه پارچه تمیز را روی لکه چسب بگذارید و سپس اتو بخار (داغ) را روی تکه پارچه مورد نظر قرار دهید، این کار باعث جدا شدن لکه چسب از سطح پارچه زیرین و چسبیدین به پارچه رویی می شود. 

  • روغن مایع پاک کردن جای چسب نواری : اگر پس از جدا کردن چسب نواری از یک سطح جای چسبندگی آن همچنان باقی ماند، می توانید با آغشته کردن انگشت خود به مقدار کمی روغن مایع و کشیدن آن روی جای چسب، چسبندگی مورد نظر را پاک کنید.

  • استون برای از بین بردن جای چسب از روی اجسام : استون همیشه حلال مناسبی برای چسب بوده است، البته ممکن است به برخی سطوح پارچه ای آسیب بزند. (پیش از استفاده نسبت به حساس نبودن پارچه به استون اطمینان حاصل نمایید.) ترجیحا سعی کنید لکه چسب را با سرکه پاک نمایید، اما اگر لکه چسب روی ناخن های شما ریخته بود، با استفاده از یک پنبه آغشته به مقداری استون، می توانید به راحتی چسب را از روی ناخن هایتان پاک نمایید.

پاک كردن جای چسب نواری از روی یخچال 

برای پاک کردن جاي چسب نواری از روی یخچال میتوانید از سس ماینز استفاده کنید. برای این کار ابتدا سس مایونز را ۲ الی ۴ ساعت روی چسب بگذارید بماند و سپس با سشوار آن را داغ کنید سپس میتوانید آن را جدا کنید.

پاک کردن لکه چسب نواری از روی چوب

با کمک یک سشوار روی محلی که چسب وجود دارد از مرکز برچسب به طرف لبه‌ها، حدود ۳۰ ثانیه بگیرید. بعد در حین اینکه سشوار را روی برچسب گرفتیم چسب را با دستمال پاک کنید. اگر بعد از گرفتن سشوار روی چسب نواري، کمی از چسب روی سطح مورد نظر به جاماند با پنبه ی آغشته به نفت، یا سرکه روی قسمت به جا مانده ‌میکشیم، تا باقی مانده های برچسب هم پاک شود.