راز نگهداری انواع گیاهان آپارتمانی

آیا شما متوجه شدید که خانه شما دارای شرایط آب و هوایی مختلف است؟

راز نگهداری انواع گیاهان آپارتمانی : آشپزخانه شما ممکن است نور و آفتابی باشد، حمام شما احتمالا داغ و بخار است. بعضی از گوشه ها سایه می زنند، مناطق نزدیک درها و خروجی های دریچه ها، و پنجره های شمالی روی آن گرم می شوند.

درست مانند خواندن، خوردن یا خوابیدن در مکان های مختلف در یک خانه راحت تر است، بنابراین هر نقطه برای گیاهان خاص مناسب تر از دیگران است. برای انتخاب این سبزی مناسب برای این قسمت های مختلف خانه، باید به یک گیاه فکر کنید و به این میکرو اقلیم توجه کنید.

زیستگاه طبیعی گیاهی مورد علاقه خود را شناسایی کنید
راز نگهداری انواع گیاهان آپارتمانی
پرورش گیاهان خانگی پرورش گیاهان آپارتمانی

اگر از قبل یک گیاه دارید و به دنبال یک نقطه مناسب هستید، زیستگاه طبیعی خود را بررسی کنید و سعی کنید مکان دیگری را پیدا کنید که نزدیک است.

بنابراین اگر شما به اندازه کافی خوش شانس باشید که یک انجیر کوهی را به شما داده شود، به شناختن عموزاده های وحشی خود در جنگل های بارانی تنفسی در غرب آفریقا کمک می کند – فکر می کنید نور فیلتر، رطوبت بالا و بارش باران، در زمین های شیب دار که زهکشی خوب است.

همچنین در نظر داشته باشید که در وحشی آنها اغلب در یک گیاه میزبان رشد می کنند که به آرامی در حال رد شدن هستند و به هیولاهای ۱۵ متر بلند تبدیل می شوند. تعجب نکنید اگر شما نیاز دارید که شما را به قتل برسانید تا از سقف جلوگیری کنید.

با این حال، جیسون چونگ گیاه خواری اولین کسی است که اعتراف می کند همیشه تفکر سنتی به چالش کشیدن در مورد گیاهان “درون” گونه ها و آنچه در باغ ها باید رشد کند.

بعضی از آزمایشات او با گیاهان مرده به پایان رسید، اما بعضی اوقات کار کرده اند.

او می گوید: “من یک برونوپسیس را بسیار نادر می دانم، با اشاره به یک گیاه گل سرخ رنگارنگ از جنوب امریکا.

“من سه بار رفتم برای پیدا کردن نقطه مناسب در خانه اما در حال حاضر آن کار می کند.”

آزمایش دیگری با هوای گرمسیری بود (“آنها واقعا نمیخواستند در ویکتوریا سرد” رشد کنند) اما او سرانجام یک یخچال در یخچال پیدا کرد، جایی که این گیاه یک گرمای اضافی از موتور دریافت می کند و “در حال حاضر در مورد آن است یک متر طولانی و پر رونق “.

نور را پیدا کن
راز نگهداری انواع گیاهان آپارتمانی
پرورش گیاهان آپارتمانی نور دهی گیاهان آپارتمانی
راز نگهداری انواع گیاهان آپارتمانی

زمانی که خورشید پایین می رود از شرایط تغیرات در طول روز و شب مطلع شوید. اگر یک کارخانه را در یک پنجره قرار داده اید و پرده ها را می بندید، فقط از چند ساعت آن را از داغترین نقطه در خانه به سردترین شکل می گیرید. این ممکن است به گیاهان بیابان، اما دیگران مبارزه کند. و اگر شما یک گیاه در نزدیکی یک پنجره داشته باشید اما در تابستان تمام پرده ها را بسته نگه دارید، کارخانه شما نیز ممکن است در تاریکی باشد.

“در منزل قبلی من، نور بسیار شدید بود، که برای سوسن ها و سرخس ها خوب بود، اما در خانه جدید من نور بسیار متفاوت است، و وقتی من حرکت کردم، بسیاری از گیاهان را از دست دادم.” جیسون که عشق به گیاهان او را از معمار و طراح داخلی طراحی کرد و باعث شد تا کارخانه گیاهخواری را در ملبورن پرورش دهد، در حال حاضر بیشتر گونه های گرمسیری و جنگل های بارانی را می سازد که برای پایین آوردن میزان نور مناسب است. آلیس کرو، طراح گیاه شناسی و گیاهخوار گیاهی، می گوید: یک روش ساده برای توضیح اینکه آیا نور کافی برای یک گیاه وجود دارد که در اطراف خانه خود با یک کتاب بگردد. اگر آن را در یک فضای خواندن بیش از حد تاریک باشد، برای کارخانه ای که در آنجا رشد می کند، بیش از حد تاریک خواهد بود. آلیس می گوید: “هنگامی که شما ایده ای از نوع هوای میکرو در خانه خود داشته باشید، شما یک ایده بهتر از آنچه گیاهان در آن زنده ماندند، خواهید داشت.”