بعد از پر کردن دندان چه بخوریم و چه نخوریم

بعد از پر کردن دندان چه بخوریم و چه نخوریم

بعد از پر کردن دندان چه بخوریم و چه نخوریم

بعد از پر کردن دندان چه بخوریم و چه نخوریم

پر کردن دندان

از قسمت های حساس دندانپزشکی است که بعد از این کار باید در تغذیه محدودیت هایی را اعمال کنیم. اگر نمی دانید بعداز پر کردن دندان چه بخوریم و چه نخوریم تا انتها همراه ما باشید.
بعداز پر کردن دندان چه بخوریم و چه نخوریم؟
کمی ملایم و آرام بجوید:

گاز گرفتن فشار وحشتناکی بر روی دندان اعمال می کند ، و این مسئله میتواند موجب جراحت دندان ها بعد از پر کردن آن ها شود. هنگام جویدن غذا ، وقت خود را بگیرید و سعی کنید که از طریق آن گاز نگیرید و این از از ایجاد ارتباط و فشار قوی جلوگیری میکند. اگر امکان دارد ، در جهت دیگر دهانتان آن جا که دندانتان پر نشده است بجوید.


هنگام جویدن دهانتان را بسته نگه دارید :

برای بعضی از افراد، حتی هوای سرد نیز موجب درد در دندان های حساس می شود. به طبع علاوه بررعایت اخلاقیات ، بسته نگه داشتن دهانتان هنگام جویدن شانس ورود هوای سرد به دهانتان را نیز کاهش میدهد.
بعد از پر کردن دندان غذاهای چسپناک را فعلا فراموش کنید:

بعضی از پرکردن دندان بویژه سیلور فیلینگ ( آمالگام) ، بعد از ترک مطب دندانپزشک نیاز به زمان دارند تا خوب جای گیر شوند. خوردن غذاهای چسبنده و صمغی میتواند ، در موارد نادر ، سبب ریخته شدن مواد شوند، بنابراین بهترین کار این است که برای مدت کوتاهی مصرف آن ها را فراموش کنید.
از نوشیدنی های خیلی داغ یا خیلی سرد بپرهیزید:

در دندان های حساس ، نوشیدنی ها متعادل احتمال کمتری دارد که ایجاد درد کنند.
از شیرینی ها رد شوید:

غذاهای شیرین نوشیدنی های ملایم میتواند باعث بروز درد در دندان های حساس شود و همچنین سبب افزایش رشد باکتری در اطراف لبه یا حتی زیر ، یک پر کردن جدید شود.
آجیل، شکلات های سفت یا یخ را بعد از پر کردن دندان نجوید:

علاوه بر اینکه فشار زیادی را ایجاد میکند ، در حالیکه دندان ها در حال ترمیم یافتن هستند ، گاز زدن غذاهای سفت میتواند سبب بیرون ریختن محتویاتی که هنوز تنظیم نشده اند ، شود و این بخوص درمورد سیلور فیلینگ (آمالگام) اهمیت دارد که زمان طولانی تری را نسبت به کامپوزیت احتیاج دارد.
همیشه توصیه های دندانپزشک تان را دنبال کنید از جمله روش جویدن ، بعد از پر کردن دندان چه غذاهایی را نخوریم، و چه مدت باید صبر کنید تا بعد از آمالگام ، بتوانید غذاهای آبکی بخورید و اگر پس از پر کردن ، دندان ها تا سه هفته همچنان حساس باقی ماندند، یا درد به جای کاهش، افزایش یافت ، با پزشکان برای یافتن علت آن و راه های ممکن، مشورت نمایید.
گاهی اوقات یک سازگاری کوچک و بدون درد ، تمام چیزی است که برای رهایی از درد به آن احتیاج خواهید داشت. در موارد مختلف ، حساسیت میتواند به علت نشانه ای از مسائل جدی دیگر نیز باشد.